Välisukse kasutus- ja hooldusjuhend


Kategooria: info Avaldatud: 07 Juuni 2013
Kirjutas Super User Klikke: 16451

Meie ettevõtte poolt toodetud uksed on kauakestvad ning vastupidavad. Et veelgi pikendada omakorda uste eluiga, tasub tema eest hoolitseda heaperemehelikult algusest peale.

korteri välisuks

Välisuks on terve aasta jooksul aktiivses kasutamises ning peab lisaks sellele taluma tuult, vihma ja teiste ilmastikunähtuseid. Hoolimata sellest, ei vaja uksed aga siiski muud erilist regulaarset hooldust, kui õlitust ja puhastust visuaalse ilu säilimiseks.

Hooldustööd puitustele sisaldavad:

01.Kontrollige luku, hingede ja käepideme kinnitusi ja korrasolekut.  Vajadusel pingutage kruve või vahetage kulunud või vigastatud komponendid välja. Antud hooldusintervall võiks olla vähemalt kord kvartalis. 

02.Õlitage lukku ja hingesid. Enne värske ja spetsiaalselt lukkudele ning hingedele mõeldud õli panemist tasub esmalt eemaldada vana määre. Hooldusintervall ei võiks olla väiksem, kui kord aastas. Vähemalt aga kaks korda aastas: kevadel ja sügisel. Erilist tähelepanu pöörake tuulekeelele. See peab olema alati määritud ega tohi takistada ukse avanemist ega sulgemist.

03.Tihendite hooldus.Vähemalt korra aastas, enne talve, peab õlitama tihendeid silikoonõliga, mis väldib tihendite kinnikülmumist ja purunemist.

04.Ukse puhastamine mustusest. Värvitud välisuste puhastamiseks võib kasutada vett ja pehmet lappi. Suurema mustuse korral võib pesuveele lisada pesuvahendit (näiteks nõudepesuvahend). Puhastamiseks ei tohi kasutada kemikaale (näiteks ka lahusteid) ja abrasiivseid puhastusvahendeid.

05.Ukse kuivatamine. Värvitud või spooniga välisuste puhastamiseks võib kasutada kuiva pehmet lappi.

06.Ukse klaaspindade pesu.Klaaspindu puhastage selleks ettenähtud pesuvahenditega. Puhastusvahendi etiketilt kontrollige, et see ei kahjustaks värvitud puidu pindu.

07.Ettevaatlik kasutamine.Hooga sulguv uks võib tekitada vigastusi. Jälgige, et ukse kasutamisel ei jääks sõrmed ega varbad lengi ning ukselehe vahele.

08.Ukse avamine ning sulgemine. Ukse avamisel vajutage kergelt link alla kuni tuulekeele avanemiseni. Ukse sulgemisel ärge vajutage linki alla, vaid tõmmake (sisepoolelt) või lükake (välispoolelt) uks kinni kuni tuulekeele sulgumiseni. Ukselinki ei tohi jõuga rebida, väänata või pinge all hoida. Vastasel korral võivad lingi kinnitused järele anda ja hakata loksuma. Kui see on juhtunud, tuleb lingi poldid koheselt taas pingutada.

 

Oluline teada!

Ust ei tohi paigaldada niiskesse ja kütteta ruumi.

Jälgige regulaarselt peale uste paigaldamist ka seda, et sageli peale ehitusobjektide valmimist materjalid kuivamisel tõmbuvad kokku. Kuigi tegemist võib olla kasvõi millimeetriga, võivad seeläbi pingete tõttu nihkuda lengide paigaldused. Tulemuseks on see, et uks käib näiteks mõnest nurgast või servast vastu lengi.

Kui Teie uks ei sulgu või avane enam sujuvalt ilma lengi puudutamata, on vaja kindlasti koheselt reguleerida hingesid sobivamaks. Hingede reguleerimise juhendi leiate SIIT .

Ukse paigalduse käigus tuleb kindlasti paigaldada uksetõkis!

Jälgi meid Facebookis!
Jälgi meid Googles!

Osaühing Juta & Kaido
Reg.nr. 10300826

Suur 89b
48306 Jõgeva linn

50 80061; 77 22089

E-R 8:00-12:00 ja 13:00-17:00

www.jutajakaido.ee
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.