Soome aken


Kategooria: puitaknad Avaldatud: 27 Mai 2013
Kirjutas Super User Klikke: 43599
Soome aken sobib kõige paremini koduaknaks

Soome tüüpi puitaken (MSE) koosneb sise- ja välisraamist, mis avanevad korraga sissepoole.


Võrreldes üheraamse aknaga, tagab Soome tüüpi aken parema soojus- ja müraisolatsiooni ning on oluliselt kauakestvam. Samas ei takista aknad õhuniiskuse difusiooni ja tagavad parema niiskustasakaalu ruumides.

MSE akna klaaside sisepinnale ei teki kondensaati. Seda põhjusel, et kahe raami vahel ühtlustub välistemperatuur ja pidurdub jahutava tuule toime enne sisemist aknaraami.

Seepärast ongi Soome tüüpi aknad väga levinud põhjamaades ja just eriti sobilikud külmemasse kliimasse.

Spetsifikatsioon:

 • Materjal: mitmekihiline männiliimpuit.
 • Lengi sügavus: 140 - 210mm.
 • Avanemine: küljelt, alt või ülevalt.
 • Klaas: kahe- või kolmekordne klaaspakett siseraamis ja 4mm klaas välisraamis. kahe- või kolmekordne klaaspakett siseraamis ja 4mm klaas välisraamis.
 • Viimistlus: värvitud või lasuuritud. Võimalikud toonid RAL värvi- ja Remmers lasuurikataloogi alusel.
 • Tihendid: 12mm, kaks perimeetrit.
 • Sulused: polthinged, pikksulgurid, aknalingid, tuulesulgurid.
 

Kasutatav puitmaterjal

Aken valmistatakse mitmekihilisest kvaliteetsest männiliimpuidust, mis on tugev, ilmastikuoludele vastupidav ja väga hea kestvusega. Puitmaterjal on immutatud SW 900 puidukaitsevahendiga, mis omab sinevastast toimet ja pakub niiskuskaitset.

Viimistlus

Akna pikaealisuse tagab tunnustatud tootjate poolt välja töötatud viimistlusvahendite kasutamine. Kasutame Saksa tootja Remmers elastsed kõrgel tasemel veebaasil värvi- ja lasuurtooteid. Samuti kasutame aknaraami ja –lengi vuukide täitmiseks spetsiaalset vuugitäitemastiksit, mis sarnaselt värvkattele puiduga kaasa mängib ja väldib vuukide pragunemise tõenäosust.

Sobiva värvitooni leiab RAL värvikataloogist. Puidu tekstuuri esile toovad toonid aga Remmers lasuurikataloogist. Aknad on võimalik tellida seest- ja väljastpoolt erineva värvitooniga.

Kõik meie poolt kasutatavad tooted on vesialuselised ja ei kahjusta teid ümbritsevat keskkonda ega teie tervist.

Klaas

Olulist rolli sooja- ja helipidavuse saavutamisel mängib ka klaaspaketi valik. Meie poolt pakutavas valikus on kahe- ja kolmekihilised energiasäästlikud argoontäidisega klaaspaketid. Samuti on võimalik valida erinevate selektiiv-, turva- või toonklaaside vahel.

MSE aknal on välisraamis 4mm klaas, siseraamis kahe- või kolmekordne klaaspakett. Kahekordse klaaspaketi parimaks U-väärtuseks saame pakkuda kuni 1,0 W/m²K. Kolmekordse klaaspaketi parim U-väärtus on kuni 0,5 W/m²K.

Tihend

Külma ja müra tõkestamiseks on vajalikud aknaraamis ja -lengis kasutatavad tihendid, mida paigaldame eelnevalt puidu sisse freesitud soontesse. Võrreldes teiste aknatüüpidega saab MSE akna puhul saab kasutada kahte perimeetriliselt asetsevat tihendiringi, mis tagavad veelgi parema sooja- ja mürapidavuse.

Kasutusmugavus

Akende kasutusmugavuse tagab vaid ühest käepidemest sulgemine. Avanemise võimalused on külgavanemine, altavanemine ja ülevalt avanemine.

Lisavõimalused

Tasub kindlasti mõelda oma maja ning akende funktsionaalsuse laiendamisele. Just selleks otstarbeks pakume oma toodetele ohtraid lisavõimalusi, nagu näiteks:

 • Erineva sügavusega aknalengid
 • Erinevad käepidemed
 • Tuulutusklapid
 • Putukavõrgud
 • Sees ja väljas erinevad toonid
 • Erinevad klaasid klaaspaketis
 • Prosspulgad
 • Sobivates mõõtudes aknalauad nii sõrmjätkatud männi liimpuidust kui ka MDF-st

Ülevaatlik galerii meie poolt tehtud soome akendest:

Soovid rohkem infot?

Variante on väga palju ning me aitame Sind meeleldi õige valiku tegemisel. Kirjuta meile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. , helista 50 80061 või 772 2089 leiame just Teile sobiliku variandi!
Jälgi meid Facebookis!
Jälgi meid Googles!

Osaühing Juta & Kaido
Reg.nr. 10300826

Suur 89b
48306 Jõgeva linn

50 80061; 77 22089

E-R 8:00-12:00 ja 13:00-17:00

www.jutajakaido.ee
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.